Aké darčeky kúpiť na Vianoce?

Vianoce pomaly prichádzajú! Ale rozumiete nepísaným pravidlám darovania? Každý z nás nesie v sebe súbor pravidiel o kupovaní a dávaní darov. Tieto pravidlá zriedka sa potvrdzujú a zriedka sa diskutujú, čo dávame, koľko dávame a komu dávame. Problém je, že nepísané znamená, že pravidlá ohľadom darčekov sú predmetom interpretácie – v našich vlastných mysleniach, ako aj vo vzťahu k ostatným. Aj v jednej rodine je bežné, že nájdeme členov s radikálne odlišnými nápadmi, pokiaľ ide o pravidlá darovania.

Prečo je také dôležité, aby sme mali ujasnené pravidlá týkajúce sa Vianoc predtým, ako urobíme zoznam našich vianočných darčekov? Po prvé, musíte sa rozhodnúť koľko darčekov je primeraný počet a dávať si pozor, aby všetci dostali pomerne rovnako veľa darčekov. Nie, že sa Vám potom stane, že bratrancovi dáte 5 darčekov a Váš synovec bude mať len 2.

Po druhé, môže dôjsť k konfliktu s blízkymi. Každý môže mať iný názor. Mladí ľudia sa často zadlžujú, aby kúpili svojim vlastným rodičom darovali darčeky, ktoré neskôr nebudú vôbec používané, alebo mama a otec vôbec nepotrebujú. Taktiež sa zručný remeselník necíti poctení, keď ručne vyrobený dar – výrobok, ktorý stál hodiny práce – sa rozbalí a má vlažnú odozvu od príjemcu. Tak kde začať? Pochopením vlastných pravidiel darovania. Sústrediť sa na vlastné pravidlá je prvým krokom k tomu, aby ste si uľahčili darovanie darčekov a vyhli sa konfliktom.

Je pár dní pred Vianocami a zazvoní zvonček. Pred dverami stojí sused, ktorý ponúka pekný košík chutných zákuskov a pečiva. Poďakujete mu, ale Vaše srdce klesá, lebo ste tento rok darčeky pre susedov neplánovali, a teraz musíte niečo vymyslieť aj pre nich. Nezúfajte však. Nemusíte kupovať susedom drahé darčeky. Radi tiež pečiete? Jednoducho im darujte darčekové balenie niektorých Vašich cukroviniek. Najlepšie bude, ak to spravíte pre všetkých susedov, napríklad vo Vašej chodbe a budete tak môcť zaručiť, že sa nikto nebude cítiť ukrátene.

Ste veteránom nakupujúcich predajných centier? Tak skúste tento rok získať perfektný darček pre Vaše ženské príbuzné zo sveta módy: luxusný sveter z prírodných vlákien za výhodnú cenu. Keď obalíte sveter ešte aj do darčekovej krabičky alebo balenia, nemôžete nič pokaziť. Brata alebo otca môžete jednoducho obdarovať dobrou knihou, prípadne darčekovým poukazom do parfumérie alebo obchodu s mužským oblečením. Predstava, že dary pre rodinu musia mať rovnakú hodnotu, má veľa interpretácií.

Môžete sa zhodnúť na tom, že kúpite darčeky len do určitej peňažnej hodnoty, napríklad do 50 eur. Alebo, že zakúpite darčeky dva, ak sú lacnejšie a drahší darček bude len jeden. A ak ručne vyrobíte niečo, môžete si porovnať čas, ktorý ste strávili nad výrobou.

Trblietavé svetlá visia nad centrom miest, v oknách blikajú pozlátky a hlasy sa ozývajú okolo stánkov v spleti uličiek. Vianoce sú tu už za chvíľu a je čas, aby ste si prešli zoznam ľudí vo Vašom živote, ktorí si zaslúžia veľké alebo malé darčeky. Či už hľadáte niečo mimoriadne pre Vášho najbližšieho a najdrahšieho alebo lacné darčeky, ktoré by mali stačiť pre Vašich kolegov v práci, mali by ste mať niečo odložené, aby ste mohli utratiť peniaze na darčeky. Nájsť niečo lacné a dobré je totiž naozaj ťažké.

http://www.expertosenplanchado.com/centro-de-planchado/